Carson Tate jest założycielką i partnerem Working Simply, gdzie odpowiada za strategię. Angażuje się również w działania w zakresie doradztwa i coachingu. Autorka pracy „Work Simply: Embracing the Power of Your Personal Productivity Style, 2015). Poniższa ankieta przybliża opracowany przez Carson model produktywności.

Dalej

Indywidualizacja (Talenty Gallupa) to Ja, co pozwala mi dobierać efektywne zespoły, a gdy niektórzy szukają idealnej „struktury", bądź „procesu", mój instynkt mówi mi, że sekret tkwi w przydzielaniu każdemu takiej roli, w której będzie on mógł robić głównie to, co wychodzi mu najlepiej. Jestem Aktywatorem. Nie siedzę i czekam, aż wszystkie światła zmienią się na zielone.

Dalej

To wynik badań o dziesięciu najlepszych umiejętnościach twardych i miękkich w USA w 2016 r. Na podstawie danych z LinkedIn S. Lohra w artykule dla NYT pt. A New Kind of Tech Job Emphasizes Skills, Not a College Degree opisuje prawdę o tzw. wyższym wykształceniu. Świetnie ilustruje to historia Seana Bridges.

Dalej

24 sierpnia 2022 r. w ramach Turkusowych Śniadań rozmawiamy o wartościach i ich roli w budowaniu organizacji progresywnej, turkusowej. Wiele się w firmach dzieje wokół wartości – w rekrutacji, codziennym życiu zespołów, współpracy z klientami i partnerami biznesowymi.

Dalej

Badaj, planuj, samodyscyplina, higiena - wszyscy to wiemy. Ale jak to wprowadzić w czyn? W artykule pt. 17 rzeczy, które popchną Twoje badania do przodu, który powstał zainspirowany przez artykuł pióra Deborah Lupton, próbuję to uporządkować.

Dalej

Jedni działają skutecznie w sztywnych ramach, innym zupełnie to nie służy. Jedni stawiają sobie wymagające cele, inni realizują cele, jeśli są przez kogoś motywowani. Badaczka Gretchen Rubin zajęła się tematem budowania nawyków i stworzyła autorski model 4 tendencji, w zależności jak reagujemy na oczekiwania.

Dalej
W górę